Svadobné oznámenia

Svadobné oznámenie

Svadobné oznámenie je hlavným prvkom svadby, je to vlastne svojim spôsobom dopis, ktorým pozývate svojich známych a blízku rodinu na svoju svadbu. Malo by byť napísané v tretej osobe a mali by ste ho zaslať svojim hosťom v predstihu a to aspoň päť týždňov pred samotným konaním svadby.

Dobré je umiestniť so svadobným oznámením do obálky aj výzvu na potvrdenie svojej účasti. Zjednodušiť odpoveď vašim hosťom môžete pomocou RSVP kartičky, ktorú hostia následne odošlú alebo vám priamo zanesú ako potvrdenie svojej účasti, prípadne ospravedlnenie, že sa nebudú môcť zúčastniť kvôli určitým okolnostiam. O rozoslanie oznámení by sa mala postarať rodina nevesty tak sa to robievalo vždy v minulosti… Je na vás či si na oznámenie necháte uviesť len krstné mená alebo aj priezviska.

Na vašom oznámení by určite nemalo chýbať:

  • celé meno ženícha a jeho adresu
  • celé meno nevesty a jej adresu
  • dátum a čas obradu
  • miesto a konanie obradu
  • dress code (ak chcete poňať vašu svadbu v určitom štýle oblečenia)
  • adresa, kde sa majú zasielať gratulácie snúbencom.

V dnešnej dobe je populárne pridávanie rôznych citátov alebo textov z obľúbených piesní. Spolu so svadobným oznámením sa môže poslať aj pozvánka ku stolu.

Ďalej si mladomanželia dávajú vyrábať aj kartičky na stôl so zasadacím poriadkom, aby vedeli hostia kam sa majú usadiť a kde je ich miesto. Tu sa môže tiež použiť buď vtipná prezývka alebo reálne meno hosťa.

 

Materiálove vyhotovenie.

V tomto kroku by sme vám poradili nechať si poradiť od odborníkov, keďže materiálov na výber je mnoho a dobre vám poradí len človek, ktorý má s danými materiálmi skúsenosti… Dobré je ale vedieť aspoň či by ste chceli papier lesklý alebo matný, prípadne do akej farebnosti by ste chceli ísť a pod. Na dotvorenie výsledného efektu je možné zvoliť rôzne designérske vylepšenia ako sú napríklad slepotlač, vyrezávane prvky do papiera, gravírovanie a podobne. Ponúkame vám možnosť aj ručného dotvorenia, ktoré umocňuje dojem jedinečnosti.

Treba myslieť na to, že papier musí byť reprezentatívny a dostatočne luxusný. A hlavne by mal byť vhodný na spôsob tlače, ktorú ste si vybrali. Tu vám budeme nápomocní my. U nás používame len tie najkvalitnejšie materiály.

Kľudne sa na nás obráťte so svojimi myšlienkami a radi vám poradíme a zhotovíme jedinečné oznámenia pre váš jedinečný deň.